„Budowlanka bawi Reymontem” to tytuł festynu organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych nr 3. Impreza odbędzie się w piątek (20.10) w parku im. ks. Józefa Poniatowskiego.
Kabarety Moralnego Niepokoju i Młodych Panów, Hanna Banaszak, Krzysztof Jaślar, Piotr Bałtroczyk to gwiazdy tegorocznych – już piętnastych - Trybunałów Uśmiechu.
Pierwsza w Polsce grająca ławeczka radiowej „Jedynki” stanęła w Piotrkowie Trybunalskim.
Największy mezalians w dziejach XVI-wiecznego państwa polskiego rozegrał się w sobotni wieczór na Rynku Trybunalskim. Wszystko za sprawą widowiska 800-lecia „Po-Słowie w Piotrkowie, czyli sprawa miłości”.
W niedzielę (8.10) w parku św. Jana Pawła II zaplanowano odsłonięcie ławki radiowej „Jedynki”. Będzie program na żywo z Piotrkowa oraz piknik rodzinny dla mieszkańców.
W niedzielne przedpołudnie piotrkowskie niebo wypełniło się kolorowymi konstrukcjami. Wszystko za sprawą Święta Latawca, które odbyło się na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.
Przed nami kolejna atrakcja przygotowana w ramach obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Tym razem czeka nas wielkie widowisko historyczne z udziałem znanych polskich aktorów. W sobotę (7.10) w Rynku Trybunalskim zobaczymy sceny sprzed 470 lat.
Tłumy piotrkowian zobaczyły finałową część widowiska „800 lat Piotrkowa - dzieje w kalejdoskopie”. Zapraszamy do obejrzenia wideo z prezentacji.
Olbracht Fest, Jarmark Atrakcji Trybunalskich, mapping, zwiedzanie Piotrkowa z przewodnikiem, koncerty i wspólne biesiadowanie – to wszystko w ramach Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, które dziś (29.09.) rozpoczęły się w Piotrkowie Trybunalskim.
29-09-2017

Święto latawca

Już w najbliższą niedzielę (1.10.) na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej odbędzie kolejna wyjątkowa impreza 800-lecia. Tym razem świętować będziemy z latawcami.