Melodie dla przyjaciół” to tytuł koncertu galowego, zorganizowanego przez Koło Trybunalskie SW AGH i Miejski Ośrodek Kultury. W sobotę (23.09) na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpi Wiesław Ochman wraz z gośćmi.
Najbardziej oczekiwana premiera 800-lecia zbliża się wielkimi krokami. Już 30 września w Rynku Trybunalskim zobaczymy widowisko „800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie”!
W sobotę (30.09) w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spektakl „Etiuda Trybunalska”. Przedstawienie poprzedzi wernisaż wystaw, na których zaprezentowano 800-letnie miasta Piotrków i Opole.
„Moda przez wieki” to tytuł oryginalnego pokazu mody przygotowanego przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Prezentacja ubiorów reprezentujących różne epoki odbędzie się w piątek (29.09).
18-09-2017

Jubileuszowy miting

Za nami lekkoatletyczny miting 800-lecia. Gwiazdą tegorocznego Polanik Cup była Marcelina Witek, która piotrkowskiej publiczności zaprezentowała wysoką dyspozycję.
Pożegnanie lata i powitanie jesieni, a także wspólna zabawa to hasła przewodnie kolejnego happeningu „Zatrzymać lato”. W tym roku nie mogło zabraknąć akcentów nawiązujących do obchodzonego jubileuszu 800-lecia.
Przed nami kolejne spotkanie muzyczne z cyklu „Koncerty na trakcie”. Tym razem przed piotrkowską publicznością wystąpi Alexander Maceradi.
W sobotę (16.09) na stadionie miejskim „Concordia” odbędzie się „III Polanik Cup - Mityng lekkoatletyczny 800-lecia Miasta Piotrkowa Trybunalskiego”. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Marcelina Witek, złota medalistka ostatniej Uniwersjady w Tajpej.
Czy królowa Bona sprowadziła do Piotrkowa czarownicę, która miała rzucić czar na związek Zygmunta Augusta? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w najbliższą niedzielę, 10.09. podczas wyjątkowego przedstawienia plenerowego.
Pod takim tytułem odbyło się w poniedziałek (4.09.) uroczyste ślubowanie dla piotrkowskich uczniów, którzy rozpoczęli swój pierwszy rok nauki.