Niezwykłe widowisko historyczne w Rynku

Przed nami kolejna atrakcja przygotowana w ramach obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Tym razem czeka nas wielkie widowisko historyczne z udziałem znanych polskich aktorów. W sobotę (7.10) w Rynku Trybunalskim zobaczymy sceny sprzed 470 lat.
„Po-słowie w Piotrkowie, czyli sprawa miłości” to przepiękny spektakl plenerowy z udziałem wielu sławnych polskich aktorów filmowych, telewizyjnych i teatralnych - wśród nich takie gwiazdy jak Dominika Ostałowska, Adam Cywka, Mirosław Zbrojewicz, a w rolach głównych Magdalena Różańska i Antoni Pawlicki.
Za sprawą ich talentu i magii teatru ożyją królowie i królowe oraz inni - wielcy i mali - ludzie epoki Jagiellońskiej. Opowiedzą nam nie tylko o swoich uczuciach, przeżyciach i dążeniach, ale nawiążą żywy dialog ponad wiekami o tym, co w naszym współczesnym świecie jest do zrobienia, by stał się bezpieczny i przyjazny dla wszystkich ludzi dobrej woli.
- Osią akcji jest romans i potajemny ślub polskiego króla i jednocześnie wielkiego księcia litewskiego Zygmunta Augusta z litewską poddaną, wdową po wojewodzie nowogrodzkim, Barbarą Radziwiłłówną – czyli mezalians oraz skandal polityczny i obyczajowy, który spotyka się z powszechnym oburzeniem, powoduje konflikt w rodzinie królewskiej i protest posłów sejmowych, a w efekcie - polityczny zatarg króla ze szlachtą – zdradzają kulisy spektaklu jego twórcy. Piotrkowianie zobaczą apodyktyczną postać Królowej Bony, wyrozumiałego Zygmunta Starego, ale też przyjrzą się największemu mezaliansowi w dziejach, czyli związkowi Zygmunta Augusta z Barbarą Radziwiłłówną.
Początek widowiska o godz. 19.00.
...................................................................................
W związku z organizacją wydarzenia nastąpią utrudnienia w ruchu na terenie Rynku oraz Placu Czarnieckiego 6 października (piątek) 12.00 – 22.00 oraz 7 października (sobota) 12.00 – 22.00.
powrót