Już w najbliższą sobotę, 9.09. w Rynku Trybunalskim odbędzie się piknik historyczny ph. „Sąd Czartowski’.
Grupa KLEZMAFOUR była gwiazdą kolejnej odsłony letnich „Koncertów na Trakcie”. Żywiołowy występ przyciągnął do amfiteatru miejskiego wielu piotrkowian.
Około 1000 kilometrów przebiegła sztafeta polskich i niemieckich biegaczy dla uczczenia 25. rocznicy podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Esslingen, oraz jubileuszu 800-lecia miasta.
Jeszcze tylko tydzień pozostał do największej imprezy muzycznej drugiej połowy jubileuszu 800-lecia. Już 20 sierpnia w Piotrkowie Trybunalskim zagra kultowe „Lato z Radiem”.
1000 kilometrów przebiegnie sztafeta polskich i niemieckich biegaczy dla uczczenia 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego oraz 25-lecia współpracy naszego miasta z Esslingen.
Warsztaty, prezentacje, happening to tylko kilka z punktów programu wizyty grupy piotrkowian w Opolu. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy”.
Koncert muzyki barokowej pt.: „Musica da chiesa per vari stromenti" w wykonaniu zespołu „Altberg Ensemble" odbędzie się w najbliższą niedzielę (12.08.) w piotrkowskim Muzeum. To kolejna propozycja w ramach obchodów 800-lecia naszego miasta.
Wyjątkowy pokaz na urodziny Piotrkowa. Już w niedzielę (13.08) z Rynku Trybunalskiego wypuszczonych zostanie 800 gołębi symbolizujących 800-lecie miasta.
„Perła i Bracia” zagrają już w sobotę (12.08) na scenie amfiteatru miejskiego w Piotrkowie. Występ romskiej grupy odbędzie się w ramach letnich „Koncertów na Trakcie”.
Cztery stylizowane ławki nawiązujące do jubileuszu 800-lecia zamontowane zostały w Piotrkowie Trybunalskim.