04-07-2017

Spacery 800-lecia

Z okazji obchodów 800-lecia, w trakcie wakacji, wszyscy chętni mogą za darmo zwiedzać Piotrków wraz z przewodnikiem.
Ruszają zapisy na 148. Pieszą Piotrkowską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Organizatorzy chcą, aby w roku jubileuszowym dla miasta w drogę wyruszyło 800 pielgrzymów.
Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 19 zdobyły II nagrodę w konkursie "Sceny z 800-lecia". Mali artyści zaśpiewali piosenkę opowiadającą o dziejach swojego miasta.
We wtorek (20.06) w Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się gala podsumowująca wspólny projekt edukacyjny Urzędu Miasta oraz szkół podstawowych zatytułowany ,,Tu byli moi bliscy, tu jestem ja – śladami naszych przodków”.
Premiera spektaklu tanecznego pt.: „Siła przetrwania” odbędzie się 22 czerwca o godz. 19.00. To pierwsza z produkcji realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury z okazji 800 – lecia Piotrkowa Trybunalskiego.
„Widowisko plenerowe na cztery lalki i tłum piotrkowian” to tytuł spektaklu, który w ramach obchodów 800-lecia przygotowują zespoły teatralne działające w Miejskim Ośrodku Kultury.
Rusza szósta edycja „Konkursu na fraszkę trybunalską”, którego organizatorem jest Centrum idei „Ku Demokracji”. Tematem tegorocznej edycji jest „800 lat”.
„800 tancerzy na 800 lecie” - pod takim hasłem obyła się Piotrkowska Panorama Taneczna o „Złotego Piotrka”.
Za nami trzecia odsłona imprezy „BREJKDANS Taniec Połamaniec”. Ogólnopolski Turniej tańca odbył się w sobotę (3.06) w Rynku Trybunalskim.
Trybunał Koronny będzie tematem przewodnim najbliższego spotkania z 800-leciem, które odbędzie się już w sobotę (3.06). Na spacer zapraszają Centrum Informacji Turystycznej oraz Archiwum Państwowe.