W niedzielę (8.10) w parku św. Jana Pawła II zaplanowano odsłonięcie ławki radiowej „Jedynki”. Będzie program na żywo z Piotrkowa oraz piknik rodzinny dla mieszkańców.
Ławeczka „Jedynki” będzie nie tylko kolejnym elementem miejskiego krajobrazu. Piotrkowianie spacerujący w parku Jana Pawła II będą mogli na niej odpocząć, ale także posłuchać Programu Pierwszego Polskiego Radia. - To kolejne wydarzenie podkreślające jubileusz 800-lecia. Dlatego też oprócz radiostacji na piotrkowskiej ławeczce odpoczywający będą mogli odsłuchać miejskich legend czytanych przez dziennikarzy radiowej „Jedynki” – opowiada prezydent Krzysztof Chojniak.
Uroczyste otwarcie zaplanowano w najbliższą niedzielę (8.10). Z tej okazji w parku św. Jana Pawła II zorganizowany zostanie festyn rodzinny „Aktywna Ławeczka”. W programie imprezy znalazło się wiele gier, zabaw i konkurencji sportowych. W trakcie pikniku odbędą się Mistrzostwa Piotrkowa w wyciskaniu własnego ciała oraz zawody w robieniu „brzuszków”. Zaplanowano także ćwiczenia z instruktorem fitness. Wydarzeniu będzie towarzyszył „Market Sztuki” oraz warsztaty plastyczne z akwareli dla najmłodszych, a także rysowanie portretów. Będą warsztaty robienia koron i malowanie buziek. Państwowa Straż Pożarna zaprezentuje „Bezpieczną ławeczkę”, czyli pokaz pierwszej pomocy oraz mokre kręgle dla dużych i małych. Całość uświetni występ Miejskiej Orkiestry Dętej, a na wszystkich czekać będzie poczęstunek. Piotrkowianie, którzy nie będą mogli pojawić się w parku, mogą słuchać relacji „na żywo” na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. Piotrków Trybunalski będzie bohaterem programu „Cztery pory roku” prowadzonej przez Romana Czejarka. W trakcie audycji zaplanowano łączenia na żywo z naszego miasta oraz rozmowy z gośćmi. Słuchacze usłyszą m.in. o piotrkowskich legendach, życiu sportowym i kulturalnym w naszym mieście, planach budowy Mediateki, a także aktywności seniorów i działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
powrót