Światowe Dni Turystyki w Piotrkowie rozpoczęte

Olbracht Fest, Jarmark Atrakcji Trybunalskich, mapping, zwiedzanie Piotrkowa z przewodnikiem, koncerty i wspólne biesiadowanie – to wszystko w ramach Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, które dziś (29.09.) rozpoczęły się w Piotrkowie Trybunalskim.
Najbliższy weekend upłynie w naszym mieście pod znakiem Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, które przyniosą ze sobą moc atrakcji turystycznych, kulinarnych i kulturalnych. W Rynku Trybunalskim stanie Jarmark Atrakcji Trybunalskich, na którym oprócz degustacji specjałów lokalnych restauratorów, będzie można się zapoznać z ofertą turystyczną zaprzyjaźnionych gmin i lokalnych grup działania.
Wydarzeniem towarzyszącym Wojewódzkim Obchodom ŚDT będzie - po raz pierwszy organizowane w naszym mieście - święto Browaru Jan Olbracht Rzemieślniczy „Olbracht Fest”. Oprócz wspólnego biesiadowania przy trunkach i kuchni piwnej, zostaną zaprezentowane Łaźnie Piwne, Muzeum Piwowarstwa oraz Szlak Piwowarski.
Obchody to również świetna okazja do bliższego zapoznania się z najważniejszymi zabytkami naszego miasta, jakie umożliwią przejażdżki wozem konnym po Trakcie Wielu Kultur, wycieczki z przewodnikiem oraz miejska gra „800 lat”. Dodatkowo dla grup autokarowych przewidziano wycieczki na Podklasztorze i do osady w Kole. Pierwszy dzień obchodów zakończy nocny koncert piosenki turystycznej pt. „Nocne Śpiewanie” w ramach Wojewódzkiego Zlotu Młodzieży.
Z kolei na koniec drugiego dnia zostanie zaprezentowana czwarta część trójwymiarowego widowiska „800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie”, które zostanie wyświetlone na fasadzie jednej z kamienic znajdujących się w Rynku Trybunalskim.
Zapisy na wycieczki, przejażdżki wozem konnym i minigrę miejską odbywają się w Centrum Informacji Turystycznej (ul. Zamurowa 11). Więcej informacji pod numerem tel. 44 732 60 50 lub cit@piotrkow.pl.
powrót