W niedzielne przedpołudnie piotrkowskie niebo wypełniło się kolorowymi konstrukcjami. Wszystko za sprawą Święta Latawca, które odbyło się na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.
Wydarzenie miało formę pikniku rodzinnego, a na przybyłych czekało mnóstwo gier i zabaw. W trakcie imprezy zorganizowano zawody latawcowe w trzech kategoriach: latawce płaskie, skrzynkowe i kategoria open. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach przyznano nagrody rzeczowe. W programie znalazły się także pokazy latawców grupy latawcowej Kites Team WenCel-Zefirek a także wózków buggy i desek MTB z latawcami wielkopowierzchniowymi grupy Kite Łódź.
Poza nagrodami głównymi i statuetkami dla zwycięzców zawodów latawcowych przeprowadzono także losowanie trzech nagród specjalnych wśród wszystkich uczestników imprezy. Szczęśliwcy wygrali skok ze spadochronem, lot szybowcem oraz godzinny lot samolotem Ultralightem.
Nagrody dla zwycięzców wręczył wiceprezydent Andrzej Kacperek, który podziękował organizatorom za kolejną imprezę wpisującą się w kalendarz obchodów 800-lecia. - Dziękuję Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC za tak kolorową imprezę 800-lecia. Gratuluję zwycięzcom zawodów, a wszystkich uczestników zapraszam na kolejne imprezy, które organizujemy w ramach jubileuszu – mówił wiceprezydent Kacperek.
powrót