Przed nami kolejna wystawa z cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko”. Tym razem Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy grafik i animacji nawiązujących do jesieni.
Kolejna sportowa impreza 800-lecia przed nami. W najbliższą sobotę (18.11) w hali Relax odbędzie się Międzynarodowy Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness.
W sobotę (11.11) z Rynku Trybunalskiego Klub Krótkofalowców Ziemi Piotrkowskiej SP7PPT wypuści balon z radionadajnikiem. Dla jego znalazcy czeka nagroda.
Na parkanie Zamku Królewskiego pojawiła się kolejna wystawa plenerowa „Budowanie państwowości i demokracji” zorganizowana przez piotrkowskie Muzeum oraz Instytut Badań nad Parlamentaryzmem.
Projekcja „800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie” otrzymała prestiżową nagrodę na festiwalu FilmAT. Wyróżnienie miastu przyznał zdobywca Oscara Zbigniew Żmudzki.
Bilet na mecz Polska - Urugwaj będzie główną nagrodą VII Piotrkowskiego Konkursu Wiedzy o Sporcie. W roku 800-lecia nie może zabraknąć pytań dotyczących piotrkowskiego sportu.
Piotrków Trybunalski gościł drugą Pielgrzymkę Strażaków Województwa Łódzkiego. Z tej okazji w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej odbyła się msza święta dziękczynna w intencji strażaków.
„Budowlanka bawi Reymontem” - pod takim tytułem w parku im. ks. Józefa Poniatowskiego odbył się w piątek (20.10) festyn z okazji 800-lecia Piotrkowa. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzenia.
W środę (18.10) w Rynku Trybunalskim zorganizowano happening nawiązujący bezpośrednio do jubileuszu 800-lecia Piotrkowa. Uczniowie piotrkowskich szkół utworzyli żywy napis „800 LAT”.
Czesław Kuźniak i Bożena Gęgotek to laureaci konkursu przeprowadzonego w ramach projektu „Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy".