W środę (18.10) w Rynku Trybunalskim zorganizowano happening nawiązujący bezpośrednio do jubileuszu 800-lecia Piotrkowa. Uczniowie piotrkowskich szkół utworzyli żywy napis „800 LAT”.
Rok 800-lecia zbliża się powoli ku końcowi, co nie oznacza wcale końca wspólnego świętowania wyjątkowego jubileuszu naszego miasta. Na przestrzeni ostatnich 9 miesięcy piotrkowianie niejednokrotnie byli świadkami i uczestnikami wielu wydarzeń nawiązujących bezpośrednio do pięknego jubileuszu. Za nami kolejne wydarzenie.
W środowe południe na płycie piotrkowskiej Starówki zebrało się około ośmiuset uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Celem spotkania był happening polegający na utworzeniu ze wszystkich przybyłych uczestników „żywego” napisu o treści: „800 LAT”, nawiązującego wprost do jubileuszu miasta. - Dzisiejsze wydarzenie zostało uwiecznione w postaci zdjęcia wykonanego z drona. Padł pomysł, aby ta pamiątkowa fotografia była jednym z elementów kapsuły czasu, która zostanie wmurowana w budynek mediateki powstającej na placu Pofranciszkańskim – informują organizatorzy happeningu, przybliżając szczegóły. - Koncepcja stworzenia „kapsuły czasu” padła podczas jednego ze spotkań dotyczących obchodów jubileuszu 800-lecia. Kapsuła, czyli specjalny pojemnik z takimi przedmiotami jak m.in. monety, aktualne publikacje prasowe czy też wspomniane zdjęcie będą idealnym podsumowaniem jubileuszu i symbolem wkroczenia w IX stulecie.
Poniżej publikujemy zdjęcie z przeprowadzonego happeningu, a już niebawem powstanie fotoreportaż i krótki spot, które zostaną opublikowane na stronie internetowej i profilu facebookowym Urzędu Miasta.
powrót