„Budowlanka bawi Reymontem” - pod takim tytułem w parku im. ks. Józefa Poniatowskiego odbył się w piątek (20.10) festyn z okazji 800-lecia Piotrkowa. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzenia.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych aktywnie włączył się w obchody jubileuszu 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Społeczność szkoły przygotowała piknik "Budowlanka bawi Reymontem” bezpośrednio nawiązujący do patrona placówki. Na przybyłych czekało wiele atrakcji, a wśród nich m.in.: reymontowska gra terenowa, konkursy oraz wielki test wiedzy o Władysławie Reymoncie. - Rok 2017 jest dla nas piotrkowian wyjątkowy. Świętujemy 800-lecie miasta. Jest to również rok szczególny dla naszej szkoły, gdyż osiemsetlecie zbiega się z naszym jubileuszem 60-lecia. Już dziś pragnę zaprosić wszystkich absolwentów oraz osoby związane z "Budowlanką" na grudniowe uroczystości z okazji naszych "urodzin" - mówiła podczas otwarcia festynu Edyta Wiernicka, dyrektor placówki dziękując jednocześnie uczestnikom za liczne przybycie.
Poza przybliżeniem postaci polskiego noblisty i integracją mieszkańców organizatorom imprezy zależało także na upowszechnieniu szkolnictwa zawodowego. Na stacjach przedstawiających zawody przyszłości każdy, bez względu na wiek, mógł poznać specyfikę pracy w danym zawodzie. Dodatkowo uczestnicy festynu mogli się sprawdzić podczas branżowej terenowej gry. To nie koniec niespodzianek przygotowanych przez społeczność „Budowlanki”. Dodatkowymi atrakcjami czekającymi w parku był występ zespołu „TEMBR”, gorący poczęstunek w postaci żuru i grochówki oraz ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przybyłych fotobudka, w której każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.
powrót