Już w najbliższy weekend (2-4.06) odbędzie się trzecia odsłona imprezy „BREJKDANS Taniec Połamaniec” będącej ogólnopolskim turniejem tańca Break Dance.
Trwa podsumowanie pierwszego etapu wyjątkowego projektu ,,Tu byli moi bliscy, tu jestem ja – śladami naszych przodków”. Kolejne szkoły podstawowe zaprezentowały prace konkursowe.
28-05-2017

Koncert dla mam

Mamy’ 800” pod takim hasłem odbył się koncert w wykonaniu piotrkowskich przedszkolaków.
23-05-2017

MAMY' 800

„Mamy’ 800” pod takim hasłem odbędzie się wydarzenie artystyczne w wykonaniu piotrkowskich przedszkolaków.
„Tu byli moi bliscy, tu jestem ja – śladami naszych przodków”, pod takim hasłem odbywa się w piotrkowskich szkołach podstawowych projekt edukacyjny zorganizowany w ramach 800-lecia miasta.
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pt. „Z dziejów bibliotek publicznych w Piotrkowie Trybunalskim”.
Już jutro (13.05) na piotrkowskie ulice wyjedzie „Nocny Kulturower”. Gra miejska organizowana jest przez Centrum Informacji Turystycznej oraz Piotrkowską Grupę Rowerową.
W niedzielę (7.05) na boisku piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbył się IV Historyczny Festyn Rodzinny.
Już w najbliższą sobotę (6.05) kolejne „Trybunalskie spotkanie z 800-leciem”. Tym razem spacer powiedzie szlakiem miejsc związanych z historią polskiego parlamentaryzmu.
Wśród materiałów archiwalnych, przechowywanych w zasobie Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, odnaleźć można wiele interesujących źródeł dotyczących dziejów Piotrkowa. Jednym z nich jest „Księga wpisów na wierność Konstytucji 3 Maja 1791 r.”. Na jej kartach odnaleźć można wpisy dokonane przez przedstawicieli elity Piotrkowa z końca XVIII wieku. Księgę tę warto zatem przywołać zarówno w kontekście Jubileuszu 800-lecia Piotrkowa, jak również w związku z kolejną rocznicą uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej.