„Perła i Bracia” wystąpią w Piotrkowie

„Perła i Bracia” zagrają już w sobotę (12.08) na scenie amfiteatru miejskiego w Piotrkowie. Występ romskiej grupy odbędzie się w ramach letnich „Koncertów na Trakcie”.
Zespół „Perła i Bracia” wykonuje romską muzykę wokalno – instrumentalną. W repertuarze grupy znalazły się stare utwory grywane przez Romów, zaaranżowane w różnych stylach muzycznych nawiązujących m.in. do swingu i muzyki bałkańskiej. Zespół ma na swoim koncie sześć płyt oraz liczne koncerty w kraju, jak i poza jego granicami w tym m.in. w Niemczech, Holandii, Czechach i Belgii. W skład zespołu wchodzą: wokalistka Krystyna Markowska, gitarzyści klasyczni- Krzysztof Kociszewski i Zdzisław Michał Markowski, gitarzysta basowy Radosław Wróbel oraz skrzypek Piotr Przybył. Koncertowi towarzyszyć będzie plenerowy pokaz mody romskiej pn. „Świat cygańskich sukien” autorstwa Studia Mody Romskiej Wandy Rutowicz. Występ rozpocznie się o godz. 19.00.

Współorganizatorem koncertu jest Muzeum Historii Polski. Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat Honorowy nad obchodami 800 – lecia Piotrkowa Trybunalskiego objął I Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński.
powrót