Około 1000 kilometrów przebiegła sztafeta polskich i niemieckich biegaczy dla uczczenia 25. rocznicy podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Esslingen, oraz jubileuszu 800-lecia miasta.
Sztafeta dotarła do Piotrkowa w czwartek (31.08.), w godzinach popołudniowych. Na sportowców w Rynku Trybunalskim czekał komitet powitalny z wiceprezydentem Andrzejem Kacperkiem na czele. - Uczestnicy tego biegu przypomnieli, że łączące nasze miasta relacje są wyjątkowe i wielopłaszczyznowe, ponieważ współpracujemy na niwie naukowej, kulturalnej, a także sportowej. Przyjaźń naszych miast opiera się na wyjątkowej tradycji i historii. Esslingen było pierwszym miastem, z którym podpisaliśmy umowę partnerską po zmianach ustrojowych. Dzięki pomocy tamtejszych samorządowców nawiązaliśmy później stosunki partnerskie także z innymi europejskimi miastami, które pielęgnujemy do dzisiaj - powiedział Andrzej Kacperek.
Sztafeta wystartowała w niedzielę (27.08) z Esslingen. - Biegliśmy w dwóch polsko-niemieckich grupach, aby każdy mógł odpocząć. Dzięki wspólnemu pokonywaniu swoich słabości pod koniec biegliśmy jak jedna wielka rodzina - powiedział Andreas Weiner z klubu Lima Prima. Wiceprezydent wręczył wszystkim uczestnikom biegu dyplomy oraz okolicznościowe pałeczki do biegów sztafetowych.
Relacja oraz zdjęcia z całej trasy dostępne są na profilu Facebook ESPIOT2017.
powrót