Przed nami kolejne spotkanie muzyczne z cyklu „Koncerty na trakcie”. Tym razem przed piotrkowską publicznością wystąpi Alexander Maceradi.
W wykonaniu artysty będziemy mogli usłyszeć najpiękniejsze „Ballady i Romanse Rosyjskie”. W programie tego wyjątkowego spotkania nie zabraknie także piotrkowskiego akcentu, a będzie nim występ zespołu „Przygoda.pl.”.
Wstęp na koncert wolny – za okazaniem wejściówek, które będą do odebrania MOK, al. 3 Maja 12.

Alexandr Maceradi to artysta urodzony na Krymie. Studiował gitarę klasyczną w Krasnodarze, Jużno – Sachalińsku i Władywostoku. Wykładał przez długi czas gitarę klasyczną w Liceum Sztuki i Umiejętności. Od wielu lat mieszka w Polsce, w 2000 roku został uznany najlepszym instrumentalistą festiwalu szantowego w Giżycku. Jego repertuar to przede wszystkim rosyjskie romanse, utwory Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Aleksandra Rozebauma oraz tradycyjna muzyka ludowa. Obdarzony niezwykle ciepłym głosem niezrównanym mistrzostwem przekazuje słuchaczom cząstki rosyjskiej duszy.

Zespół „Przygoda.pl.” wywodzi się z dawnego dziecięcego zespołu harcerskiego, który działał w Piotrkowie Trybunalskim w latach 60. i 70. W latach 70. zespół odnosił ogólnopolskie sukcesy – m.in. otrzymał główną nagrodę na Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach w 1976 roku. Koncertował także w Anglii i Francji. Zespół stawiany był wtedy w jednym rzędzie ze słynną „Gawędą”. Grupa członkiń dawnej „Przygody” postanowiła w 2011 roku zespół reaktywować. W ten sposób powstała „Przygoda.pl”.

Współorganizatorem koncertu jest Muzeum Historii Polski. Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat Honorowy nad obchodami 800 – lecia Piotrkowa Trybunalskiego objął I Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński.
powrót