Za nami lekkoatletyczny miting 800-lecia. Gwiazdą tegorocznego Polanik Cup była Marcelina Witek, która piotrkowskiej publiczności zaprezentowała wysoką dyspozycję.
To już trzecie z cyklu corocznych lekkoatletycznych zawodów, które jesienią organizowane są na stadionie miejskim Concordia. Tegoroczna odsłona Polanik Cup była rekordowa. W zawodach udział wzięło ponad stu młodych adeptów królowej sportu z kilkunastu klubów z całej Polski. Kibice mieli okazję podziwiać zarówno występy kobiet, jak i mężczyzn w biegach na: 100, 200, 400, 600, 800 i 1000 metrów, a także skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą oraz rzucie oszczepem. Tradycją Polanik Cup jest goszczenie polskiej lekkoatletycznej gwiazdy. W tym roku była to Marcelina Witek, tegoroczna Mistrzyni Uniwersjady oraz brązowa medalistka Mistrzostw Europy do lat 23. Oszczepniczka reprezentująca Klub Sportowy Polanik nie tylko spotkała się z piotrkowską publicznością, ale zaprezentowała także swoje wielkie umiejętności.
Marcelina wzięła udział w rywalizacji w najlepszej próbie posyłając oszczep na odległość równo 60 metrów, co jest bardzo dobrym rezultatem. - To jeden z ostatnich tegorocznych startów. Powoli kończę bardzo udany sezon, dlatego cieszę się, że udało mi się osiągnąć tak dobry wynik. Bardzo podoba mi się na tym stadionie i w przyszłym roku na pewno też przyjadę na te zawody – zapowiadała Marcelina Witek.
powrót