Piotrków Trybunalski i Opole łączy 800-lecie

W sobotę (30.09) w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spektakl „Etiuda Trybunalska”. Przedstawienie poprzedzi wernisaż wystaw, na których zaprezentowano 800-letnie miasta Piotrków i Opole.
„Etiuda Trybunalska” to spektakl przygotowany w ramach projektu pn. „Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy" . W przedstawieniu ukazującym 800-letnią historię Piotrkowa Trybunalskiego biorą udział zarówno dzieci, młodzież i seniorzy, uczestniczący w projekcie. Spektakl poprzedzi wernisaż wystaw: plastycznej i fotograficznej „Piotrków Trybunalski na 800 lecie" oraz „Opole na 800 lecie". Autorami prac plastycznych, jak i fotograficznych są uczestnicy projektu. Spektakl rozpocznie się o godz. 17.30 w OEA MOK (ul. Słowackiego 13). Wernisaż wystaw rozpocznie się o godz. 15.00. Kolejną ciekawostką w ramach projektu „Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy" będzie wykład autorski Leszka Józefackiego pt.: „Zabytki Piotrkowa Trybunalskiego, których już nie ma”. Wykład odbędzie się 1.10.2017 r. o g. 12.00 w OEA MOK przy ul. Słowackiego 13.
Wstęp za okazaniem zaproszeń, które można odebrać w OEA MOK (ul. Słowackiego 13). Zadanie „Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
powrót