Pod takim tytułem odbyło się w poniedziałek (4.09.) uroczyste ślubowanie dla piotrkowskich uczniów, którzy rozpoczęli swój pierwszy rok nauki.
- Czy ślubujecie uroczyście być dobrymi i dzielnymi pierwszakami? - Czy ślubujecie często się uśmiechać i być zawsze zadowolonymi? - Czy ślubujecie słuchać pań w szkole i rodziców w domu? - Czy ślubujecie dbać o zabawki i książeczki i odkładać je na miejsce? - Czy ślubujecie grzecznie bawić się z kolegami? - Czy ślubujecie chętnie liczyć, rysować, śpiewać i tańczyć? - Czy ślubujecie bawić się i uczyć się wesoło by wkrótce zawołać LUBIĘ CIĘ szkoło? Na wszystkie te wezwania wyczytane przez prezydenta Krzysztofa Chojniaka pierwszaki zgromadzone w amfiteatrze miejskim ochoczo odpowiedziały: ŚLUBUJEMY!
Dzięki temu ślubowaniu oraz oficjalnemu pasowaniu dzieci stały się pełnoprawnymi uczniami. W trakcie koncertu pierwszoklasiści wraz z rodzinami mogli obejrzeć również ciekawy program artystyczny przygotowany przez zespoły z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenia „BUSOLA”. Była też bajka pt.: „Sztukmistrzowie o Piotrkowie, czyli legendy w kuli zaklęte” oraz okolicznościowe prezenty.
powrót