Franek Sadziak i Dominik Adamczyk ze Szkoły Podstawowej nr 5 zwyciężyli w I Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim „Nasz Piotrków”.
Kilkadziesiąt jaguarów pojawi się w sobotę (22.04) w Rynku Trybunalskim. Na „Rajd 800-lecia Piotrkowa” zawitają członkowie Jaguar Club Poland.
W piątek (28.04) odbędzie się kolejna edycja gry miejskiej „Piotrków Filmowy”. Tym razem nosi ona nazwę „ 800 lat Piotrkowa, 105 lat historii filmu w Piotrkowie”.
Aż trzy epoki mieli do pokonania uczestnicy gry miejskiej „Pętla czasu” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC. We wspólnej zabawie udział wzięło 200 osób.
„Krótka historia dziejów Piotrkowa” to tytuł przedstawienia przygotowanego przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w ramach jubileuszu 800-lecia Piotrkowa.
Duchy, trumny, krowy, klejnoty, tunele czasu i moc innych przygód czeka na uczestników gry miejskiej „Pętla czasu”, która odbędzie się w sobotę (08.04). Organizatorem zabawy jest Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC.
Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego wygrali finał „Wielkiego Testu Wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim”.
Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Piotrków Trybunalski 2017 przeszły już do historii. Niezapomniane wydarzenia tych dni na długo pozostaną w pamięci mieszkańców. Poniżej zamieszczamy film podsumowujący historyczne dla naszego miasta wydarzenia.
Dwie główne nagrody za stoisko oraz folder zdobył Piotrków Trybunalski podczas Międzynarodowych Targów Turystki GLOBalnie, które w weekend odbyły się w Katowicach.
Żołnierze, broń, pojazdy, umundurowanie, występy artystyczne. To wszystko można było zobaczyć podczas pikniku NATO, który uświetnił obchody 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.