Emocje po zakończonych Dniach Przyjaźni Polsko-Węgierskiej jeszcze nie opadły, a przed nami kolejna wielka impreza 800-lecia. Już jutro (28.03) odbędzie się Piknik NATO.
24-03-2017

Pierwsze damy w ODA

Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej były także okazją do spotkania Pierwszych Dam. W trakcie rozmów międzypaństwowych Agata Kornhauser-Duda oraz Anita Herczegh udały się na wystawę do galerii Ośrodka Działań Artystycznych.
„Muzyczny węgierski Hyde Park” pod taką nazwą odbył się 22.03. w Miejskim Ośrodku Kultury otwarty konkurs piosenki węgierskiej.
24 i 25 marca w Piotrkowie Trybunalskim gościć będą prezydenci Polski – Andrzej Duda i Węgier – Janos Ader. Wizyta głów państw spowoduje zmiany w organizacji ruchu. Tak przedstawia się schemat zmian.
Już w czwartek (23.03) rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Turystyki Kulinarnej. Wydarzenie odbędzie się w hali Muszkieterów przy Al. Sikorskiego 7.
18 marca rozpoczynamy świętowanie Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów.
„Ulice i place Piotrkowa Trybunalskiego” to tytuł konkursu fotograficznego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Zwycięskie prace pojawią się w najnowszej publikacji o Piotrkowie.
Kolejna wielka impreza uświetni jubileusz 800-lecia. Jako jedyne miasto w Polsce będziemy gościć piknik NATO. Żołnierze Sojuszu Północnoatlantyckiego do Piotrkowa zjadą 28 marca.
15-03-2017

O 800-leciu w II LO

Historia Piotrkowa Trybunalskiego i dzieje parlamentaryzmu były tematem wykładu w II Liceum Ogólnokształcącym. Wydarzenie zorganizowano z okazji jubileuszu 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.
Wystawę „Zatarta pamięć... żołnierze węgierscy na cmentarzach w regionie piotrkowskim” można oglądać na parkanie piotrkowskiego Muzeum.