W czwartek (9 marca) odbył się pierwszy etap „Wielkiego testu z wiedzy o 800 - letnim Piotrkowie Trybunalskim 1217 - 2017".
Wystarczy ściągnąć na telefon darmową aplikację „800 lat Piotrkowa”, aby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami jubileuszu 800-lecia miasta.
Od poniedziałku (6.03) mury miejskie przy ulicy Stronczyńskiego ozdobione zostały specjalną iluminacją. Z projektora wyświetlany jest znak 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.
Szlakiem zabytków związanych z początkami rozwoju naszego miasta w okresie panowania pierwszych Piastów podążyli uczestnicy „Trybunalskich spotkań z 800-leciem Piotrkowa”.
Jeszcze tylko dziś (6.03.) można zgłosić chęć udziału w „Wielkim teście o historii miasta”. To świetna okazja, aby w roku 800-lecia sprawdzić swoją historyczną wiedzę o Piotrkowie.
06-03-2017

Spotkanie z poetką

Obchody jubileuszu Piotrków 800 to nie tylko duże imprezy o charakterze międzynarodowym czy ogólnopolskim. To także szereg mniejszych wydarzeń tworzonych przez piotrkowian. Jednym z takich było spotkanie z poezją Barbary Gajewskiej.
Rozpoczęły się zapisy na III Nocny Półmaraton Wielu Kultur. W tym roku wielka impreza biegowa będzie nawiązywać do jubileuszu 800-lecia miasta.
W najbliższą sobotę (04.03) odbędzie się kolejny spacer w ramach „Trybunalskich spotkań z 800-leciem”. To wspólna inicjatywa Centrum Informacji Turystycznej oraz filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Gra miejska nawiązująca do historii Piotrkowa odbyła się w minioną sobotę (25.02.) w ramach 800-lecia. W imprezie uczestniczyło kilkudziesięciu piotrkowskich uczniów.
Poznawanie historii Piotrkowa Trybunalskiego i jego najcenniejszych zabytków to idea lekcji muzealnych, w których uczestniczyć będą uczniowie Gimnazjum nr 2.