Następna stacja Piotrków Trybunalski – film

W czwartkowy wieczór (28.12) w kinie Helios odbyła się premiera filmu „Następna stacja Piotrków Trybunalski”, którego reżyserem jest Adam Guziński, laureat wielu polskich i międzynarodowych festiwali, z pochodzenia piotrkowianin.
Jest to film dokumentalny krótkometrażowy, a wyjątkowości nadaje mu brak dialogów oraz narracji. Miasto i jego historia zostały ukazane tylko za pomocą obrazów i muzyki.
Krótkometrażowy obraz przedstawia życie miasta i jego mieszkańców poprzez ukazanie charakterystycznych punktów na mapie Piotrkowa. Film Adama Guzińskiego pięknie pokazuje wielokulturowe dzieje naszego miasta.
Na premierze obecny był sam reżyser oraz Marcin Pośpiech przedstawiciel producenta, znanej na całym świecie firmy OPUS FILM. Po seansie panowie opowiadali o kulisach powstawania filmu, jego montażu oraz przesłaniu, które przyświecało twórcom obrazu.
Na zakończenie zebrani mieli szansę wpisać się do „Księgi 800-lecia", która obecna była na wydarzeniach organizowanych z okazji jubileuszu miasta.
Film można też obejrzeć przed seansami "Kina konesera" w Heliosie (w styczniu i lutym 2018), stronie internetowej miasta, na profilu miejskim Facebook oraz YouTube. Będzie także dostępny na płytach DVD, które będą gadżetami promocyjnymi miasta.

Zapraszamy do obejrzenia filmu.
Adam Guziński - piotrkowianin, reżyser, scenarzysta, absolwent Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W dorobku reżysera znajdują się filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych. W 1996 r. zrealizował „Pokuszenie”, za który w 1997 r. został wyróżniony Nagrodą Specjalną Jury festiwalu w Sienie. Za kolejny film pt. „Jakub” – otrzymał Główną Nagrodę Cinefondation na festiwalu w Cannes w 1998 r.

Współorganizatorem obchodów 800-lecia Miasta Piotrkowa Trybunalskiego jest Muzeum Historii Polski. Finansowego wsparcia udzieliło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego."
powrót