Harmonogram

Wraz z wejściem w Nowy Rok Piotrków Trybunalski rozpoczął obchody jubileuszu 800-lecia. Z tej okazji Urząd Miasta oraz wiele organizacji, stowarzyszeń i instytucji funkcjonujących na terenie miasta przygotowuje szereg wydarzeń dla podkreślenia tego wyjątkowego roku w życiu miasta. 

W programie obchodów znalazły się m.in. koncert „Lata z Radiem”, targi turystyki kulinarnej, wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki, obchody 750-lecia diaspory ormiańskiej w Polsce, piwny festyn Olbracht Fest, lekkoatletyczny miting z gwiazdami. Nie zabraknie także corocznych imprez: Dni Miasta-Imieniny Piotrków, Biesiady Trybunalskiej, Święta Miodu oraz Trybunałów Nalewkowych.

Tegorocznym obchodom jubileuszu 800-lecia dodatkowo będą towarzyszyły Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, podczas których to Piotrków pełni rolę miasta - gospodarza.
W dniach 21-26 marca gościć będziemy wielu znamienitych gości z prezydentami obu państw na czele: Andrzejem Dudą i Janosem Aderem (24-25 marca). Jednym z elementów tego wydarzenia będą występy muzycznych gwiazd (25 marca) - Michała Szpaka oraz węgierskiej grupy rockowej OMEGA, twórcy światowego hitu "Dziewczyna o perłowych włosach".

Szczególne miejsce na liście zajmują imprezy bezpośrednio nawiązujące do jubileuszu. Na piotrkowskim niebie zobaczymy m.in. 800 gołębi oraz 800 latawców, w półmaratonie pobiegnie 800 zawodników. W tym roku odbędzie się także premiera ostatniej części trójwymiarowego widowiska (mapping) „800 lat Piotrkowa- dzieje w kalejdoskopie”, która zostanie wyświetlona na ścianie kamienicy na Starym Mieście.

Szczegółowy haromogram 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego można pobrać z załącznika poniżej. Harmonogram na bieżąco jest aktualizowany.