Sobotnie (25.03) oficjalne uroczystości Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej rozpoczęły się na piotrkowskim lotnisku, gdzie prezydenci Andrzej Duda i János Áder odsłonili obelisk poświęcony Eugeniuszowi Szyklayowi.
To był wyjątkowy finał wyjątkowych dni! Wielki Koncert Przyjaźni z udziałem Michała Szpaka z zespołem oraz OMEGI zakończył Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Najważniejszym punktem piątkowych (24.03) wydarzeń była Gala Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury.
Mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej zakończyła się oficjalna wizyta prezydentów Polski i Węgier w naszym mieście. Nie zabrakło także spotkania z mieszkańcami w Rynku Trybunalskim.
W piątkowe popołudnie prezydenci Polski Andrzej Duda i Węgier János Áder spotkali się w piotrkowskim Muzeum. Tak rozpoczęły się oficjalne obchody Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Piotrkowie Trybunalskim.
W środę (22.03) w piotrkowskim Muzeum odbędzie się wernisaż wystawy „Węgry 1956. Twarze i przedmioty”.
W niedzielę (19.03) w piotrkowskim Muzeum odbył się wernisaż wystawy „1000 lat przyjaźni i tradycji polsko-węgierskiej” zorganizowanej przez Instytut Badań nad Parlamentaryzmem oraz Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
Trzy wystawy oraz spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem to propozycje Miejskiej Biblioteki Publicznej na Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
24 marca br. w odbędzie się Polsko-Węgierskie Forum Gospodarcze, wydarzenie towarzyszyć będzie Międzynarodowym Targom Turystyki Kulinarnej.
„Oddana Łasce Bożej siostra Angelika Zofia Renke OP - mniszka dominikańska” – tak brzmi tytuł wystawy Piotra Stefaniaka, którą od niedzieli (19.03) można oglądać w galerii „Śnieżne Krużganki”.