Najbliższy weekend (15 - 16.07) przyniesie prawdziwe doznania kulinarne. To za sprawą Trybunałów Nalewkowych i Ogólnopolskiego Festiwalu Smaku. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia.
Na dwa dni w sercu Starego Miasta stanie Jarmark Smaków z licznymi kramami, oferującymi kulinarne specjały z różnych regionów Polski. Jarmarkowi będą towarzyszyły pokazy szefów kuchni piotrkowskich restauracji, degustacje oraz występy artystyczne zespołów ludowych.
W tegorocznej odsłonie Trybunałów pojawi się specjalny akcent na 800-lecie, polegający na wydaniu ośmiuset porcji żuru trybunalskiego w 80 minut. Gwiazdą kulinarną sobotniej odsłony Festiwalu będzie Damian Marchlewicz, zwycięzca IV edycji Hell’s Kitchen, będący zarazem szefem kuchni w restauracji „Kamienica”. Nieodłącznym elementem Festiwalu będą Ogólnopolskie Trybunały Nalewkowe, w trakcie których zostaną zaprezentowane najszlachetniejsze trunki z całej Polski. Zaś ukoronowaniem pierwszego dnia imprezy będzie rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą nalewkę.
W niedzielnej odsłonie również nie zabraknie kulinarnych prezentacji i degustacji, którym będą towarzyszyły występy muzyczne i taneczne. A na finał pokaz Beaty Królikiewicz, autorki popularnego bloga kulinarnego pt. „Niebo na talerzu”. Szczegółowy program poniżej na plakacie.
powrót