Najpiękniejsze psy na wystawie w Piotrkowie

Za nami, kolejne w roku 800-lecia, wyjątkowe wydarzenie. W niedzielę (16.07) na stadionie miejskim „Concordia” odbyła się Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich i 2 Grupy FCI oraz Berneńskich Psów Pasterskich.
Podczas wystawy zaprezentowało się ponad 350 psów 80 różnych ras. Piotrkowianie tłumnie przybyli, aby zobaczyć m.in. setery, ogary polskie, jamniki, sznaucery, pinczery, berneńskie psy pasterskie, dogi i charty afgańskie. Dla poszczególnych ras i grup przygotowano oddzielne ringi, na których sędziowie oceniali m.in.: charakter psów, motorykę, budowę, czy wygląd.
Po zakończeniu konkursu wyłoniono zwycięzców w obrębie każdej rasy i grupy. Ponadto sędziowie wyłonili najpiękniejsze psy w kategoriach: para, pies użytkowy, młodsze szczenię, szczenię, junior, weteran, grupa hodowlana, czy najpiękniejszy pies oddziału łódzkiego. Wręczono także Puchary Prezydenta Miasta dla Najpiękniejszego Psa Wystawy oraz Zwycięzcy Wystawy. Kiedy psie piękności rywalizowały o najwyższe noty, wszyscy przybyli mieli możliwość obejrzenia pokazów tresury i obronności.
Wydarzenie było też świetną okazją do porozmawiania z hodowcami na temat obecnych ras i pogłębienia swojej wiedzy o czworonogach. Była to kolejna impreza zorganizowana w ramach obchodów jubileuszu 800-lecia.
powrót