"Myśliwska Impreza Kulturalna" z degustacją dań z dziczyzny zainicjowała wczoraj (9.07) lipcowe wydarzenia kulinarne w Rynku Trybunalskim.
Myśliwskie święto rozpoczęło się od hubertowskiej mszy świętej, którą odprawiono w kościele oo. Bernardynów. Nabożeństwu przewodniczył ksiądz biskup Ireneusz Pękalski.
Wierni uczestniczący w eucharystii sprawowanej przez kapelana myśliwych i łowczych, księdza Tomasza Bartczaka modlili się w intencji myśliwych, łowczych, ich rodzin a także o pomyślność miasta oraz jego mieszkańców w jubileuszowym roku 800-lecia. Modlitwę uświetniły występy Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego i Kwintetu Instrumentów Dętych Blaszanych oraz Zespołu Francuskiej Muzyki Myśliwskiej „Trompes de pologne”.
Druga część imprezy myśliwskiej odbyła się w Rynku Trybunalskim, gdzie czekała na wszystkich prawdziwa uczta kulinarna przygotowana przez Grzegorza Russaka, propagatora kuchni myśliwskiej i tradycyjne, znanego z programu TVP.
Kucharz przygotował tysiąc porcji zupy gulaszowej z pulpetami z dziczyzny. Dodatkowo czekało stanowisko, przy którym można było skosztować specjałów ze zwierzyny łownej w postaci wędlin i kiełbas. Smakołyki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.
Całość imprezy uświetniały koncerty zespołów, które wcześniej uświetniły mszę hubertowską. Przybyli usłyszeli nie tylko pieśni myśliwskie, ale także operowe i popularno-rozrywkowe.
To nie koniec wielkiego ucztowania w roku 800-lecia Piotrkowa. Przed nami jeszcze cztery duże wydarzenia kulinarne, które odbędą się w sercu Starówki. Już dziś zapraszamy na Trybunały Nalewkowe i Ogólnopolski Festiwal Smaku, które odbędą się w najbliższy weekend (15 - 16.07). Kolejny weekend przyniesie Święto Miodu, a cykl lipcowych imprez kulinarnych zamknie Biesiada Trybunalska.
powrót