Wspólne gotowanie, degustacja przysmaku myśliwskiego oraz koncert muzyki myśliwskiej, to wszystko już w niedzielę (9.07) w Rynku Trybunalskim.
"Myśliwska Impreza Kulturalna" jest jednym z elementów obchodów 800-lecia miasta, do których przyłączyli się myśliwi z Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Piotrkowie. Wydarzenie rozpocznie się od mszy hubertowskiej, która odprawiona zostanie o godzinie 13.00 w kościele oo. Bernardynów. Drugą część zaplanowano w Rynku Trybunalskim, gdzie od godziny 16.00 na wspólne gotowanie myśliwskiego specjału zaprasza dr Grzegorz Russak, znany z programu telewizyjnego "Smaki Polskie" emitowanego w TVP. - Wszyscy przybyli będą mogli skosztować zupy gulaszowej z pulpetami z sarniny według przepisu propagatora kuchni myśliwskiej i staropolskiej - zapraszają organizatorzy.
Tuż po wspólnej uczcie odbędzie się część artystyczna, na którą złożą się dwa koncerty muzyki myśliwskiej. Dla piotrkowian zagrają: Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego oraz Zespół Francuskiej Muzyki Myśliwskiej „Trompes de Pologne” działający przy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie.
powrót