Aleksandra Olczyk zaśpiewa w Piotrkowie

W piątek (14.07) w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert Aleksandry Olczyk pt. „Wspomnienie”. Występ sopranistki pochodzącej z Piotrkowa zainauguruje cykl „Koncertów na trakcie”.
W ramach obchodów 800-lecia miasta dla miłośników muzyki na najwyższym poziomie czek nie lada gratka w postaci cyklu „Koncertów na trakcie”. Jako pierwsza wystąpi Aleksandra Olczyk - światowej sławy sopranistka, pochodząca z Piotrkowa Trybunalskiego.
Artystka podczas występu w Piotrkowie zaśpiewa arie operowe, operetkowe i musicalowe przy akompaniamencie Michała Goławskiego. Aleksandra Olczyk ukończyła II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie i jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu Magdaleny Krzyńskiej. Aktualnie doskonali swoje umiejętności u prof. Heleny Łazarskiej w Wiedniu. Jest laureatką szeregu nagród na konkursach wokalnych na całym świecie a jej śpiew podziwiali w Watykanie Jan Paweł II i Benedykt XVI. Po koncercie odbędzie się spotkanie z artystką, pedagogiem i opiekunem chóru II Liceum Ogólnokształcącego - Renatą Tomą, będącą zarazem nauczycielką i wychowawczynią Aleksandry Olczyk.
Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w sali widowiskowo - teatralnej MOK. Wstęp za okazaniem wejściówek, które można już bezpłatnie odbierać w siedzibie MOK.
Współorganizatorem koncertów jest Muzeum Historii Polski. Projekt sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Patronat Honorowy nad obchodami 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego objął I Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński.
powrót