Piotrków Trybunalski w tym roku obchodzi 800-lecie istnienia. Obchodom jubileuszu będą towarzyszyły Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, podczas których to Piotrków będzie pełniło rolę miasta - gospodarza. Z tej okazji będziemy gościć wielu znamienitych gości z prezydentami obu państw na czele: Andrzejem Dudą i Janosem Aderem. Jednym z elementów tego wydarzenia będą  występy muzycznych gwiazd - Michała Szpaka oraz węgierskiej grupy rockowej OMEGA..
Podczas dwugodzinnego koncertu gwiazdy węgierskiej sceny muzycznej usłyszymy nie tylko stare przeboje, ale również repertuar z nowej płyty, która ukaże się jeszcze w tym roku. Ponadto podczas występu 25 marca mają zaśpiewają także cover utworu Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Jak suport wystąpi Michał Szpak.
- Będzie to muzyczne show z wykorzystaniem efektów świetlnych i laserowych - zdradza szczegóły Bogdan Munik, Sekretarz Miasta. I dodaje, że udało się dopiąć wszystkie szczegóły, m.in. dzięki pomocy naszym węgierskim partnerom i polskiej ambasady w Budapeszcie.
powrót