Grupa robocza złożona z pracowników Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych gościła w Piotrkowie Trybunalskim.
Celem wizyty było szczegółowe omówienie zaproponowanego przez magistrat programu obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Pierwszym punktem odwiedzin warszawskiej delegacji była wizyta w Urzędzie Miasta, podczas której punkt po punkcie omówiono wizytę prezydentów Polski i Węgier w grodzie trybunalskim. Następnie udano się w niektóre miejsca, które mają w marcu odwiedzić głowy dwóch zaprzyjaźnionych państw. Na trasie rekonesansu znalazły się m.in. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej, Miejski Ośrodek Kultury, kościół ojców Jezuitów, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz hotel Mercure Vestil.

Po przedstawieniu całości zarysu planu „dnia prezydenckiego” przybyła delegacja podkreśliła, że Piotrków Trybunalski jest już bardzo dobrze przygotowany na przyjęcie prezydentów Polski i Węgier. W dalszym etapie będę prowadzone już szczegółowe ustalenia co do godzinowego rozkładu dnia i niewykluczone, że przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP i MSZ złożą w Piotrkowie przynajmniej jedną, jak nie dwie wizyty.
Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej odbędą się w drugiej połowie marca 2017. Szczegółowy program zostanie opublikowany na stronach www.piotrkow.pl i www.800lat.piotrkow.pl
powrót