Zespół OMEGA będzie gwiazdą Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W Urzędzie Miasto podpisano umowę koncertową z legendą rockowej sceny muzycznej.
Od wczoraj (18.01) w naszym mieście gości Janos Kobor, lider i wokalista zespołu OMEGA, który ustala ostatnie szczegóły dotyczące występu węgierskiej gwiazdy w Piotrkowie Trybunalskim.

Dziś podpisano umowę, a następnie odbyła się konferencja prasowa, na której lider zespołu OMEGA opowiadał o historii i twórczości zespołu, znajomości polskiej sceny muzycznej oraz piotrkowskim koncercie.
Odbędzie się on 25 marca na terenie Autogiełdy PTAK. OMEGA wystąpi o godz. 19.00, a przed gwiazdą wieczoru dla piotrkowian zagra Michał Szpak.
- Występ potrwa około dwóch godzin plus ewentualne „bisy”. Oprócz naszych największych przebojów zagramy dla piotrkowian utwór „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena – mówił Janos Kobar i dodał, że muzyczny spektakl dopełni laserowy pokaz.

Na koniec widzowie usłyszą motywy muzyczne łączące Polskę i Węgry, które na niebie będą ilustrowane przez pokaz sztucznych ogni.

W trakcie konferencji prezydent Krzysztof Chojniak przybliżył także ramowy program Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
- Potrwają one od 20 do 26 marca. Zaplanowaliśmy m.in. targi kulinarne i forum gospodarcze oraz pokaz kina węgierskiego. Z kolei część oficjalna z udziałem prezydentów: Andrzeja Dudy i Janosa Adera odbędą się 24 i 25 marca – mówił prezydent Chojniak.
powrót