Tak będzie wyglądał mural, który ozdobi Piotrków Trybunalski. Urząd Marszałkowski rozstrzygnął konkurs na projekt prezentacji nawiązującej do przyjaźni polsko-węgierskiej.
To będzie jedna z ciekawszych imprez Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W naszym mieście odbędzie się turniej w speedcubingu, czyli układaniu na czas kostki Rubika.
W niedzielę (19.03) na Zamku Królewskim odbędzie się wernisaż wystawy „1000 lat przyjaźni i tradycji polsko-węgierskiej”. Organizatorami ekspozycji są Instytut Badań nad Parlamentaryzmem oraz piotrkowskie Muzeum.
15-03-2017

Noc Teatru

„Noc Teatru” to kolejna propozycja dla mieszkańców w ramach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zbliżają się wielkimi krokami. Trwają ostatnie przygotowania do wydarzenia, które oficjalnie zainauguruje obchody 800-lecia miasta.
Jednym z elementów oficjalnych obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej będzie wizyta prezydentów na piotrkowskim lotnisku. Trwają przygotowania do tej części uroczystości.
Od 1 marca 2017 r. w siedzibie piotrkowskiego Muzeum można oglądać wystawę edukacyjna pt.: „Z Budapesztu do Krakowa. Węgrzy na tronie Polskim”.
Wystawa fotografii Wojtka Trojanowskiego pt. „Spacer po Mosonmagyaróvár” to kolejna propozycja w ramach obchodów 800-lecia i Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Piotrkowie.
24 i 25 marca będziemy gościć prezydentów Polski i Węgier. Znamy termin i program uroczystości Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Tadeusz Kaczor, Konsul Honorowy Węgier w Łodzi, gościł w piątek (3.02) w Piotrkowie Trybunalskim. Tematem wizyty były zbliżające się obchody Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.