„Następna stacja Piotrków Trybunalski” to najnowsza produkcja piotrkowianina Adama Guzińskiego. Premiera filmu promującego miasto odbędzie się 28 grudnia w kinie „Helios”.
Z okazji jubileuszu 800-lecia miasta powstała wyjątkowa projekcja filmowa ukazująca Piotrków Trybunalski w sposób osobliwy. Jak wspominał sam reżyser, Adam Guziński, jest to film z gatunku „impresja w mieście” a wyjątkowości nadaje mu brak dialogów oraz narracji. Miasto i jego historia zostały ukazane tylko za pomocą obrazów i muzyki. Zdjęcia do filmu rozpoczęto kręcić w sierpniu. Ekipa filmowa przez dwa tygodnie pojawiała się w różnych częściach miasta, w tym m.in. na Rynku Trybunalskim, dworcu kolejowym, piotrkowskich cmentarzach oraz miejscach związanych z wielokulturowością Piotrkowa.
Premiera tego wyjątkowego obrazu o grodzie trybunalskim odbędzie się w kinie Helios w czwartek (28 grudnia) o godzinie 18.00. W programie oprócz projekcji znajduje się również spotkanie z reżyserem filmu. Do rozdania mamy pięć podwójnych zaproszeń na premierę (wstęp jedynie za zaproszeniami). Będzie możne je zdobyć jeszcze w tym tygodniu na miejskim profilu FACEBOOK.
Po uroczystej premierze film będzie można obejrzeć przed seansami "Kina konesera" w Heliosie, stronie internetowej miasta, portalach społecznościowych Facebook oraz YouTube. Będzie także dostępny na płytach DVD, które będą gadżetami promocyjnymi miasta.

***
Adam Guziński - piotrkowianin, reżyser, scenarzysta, absolwent Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W dorobku reżysera znajdują się filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych. W 1996 r. zrealizował „Pokuszenie”, za który w 1997 r. został wyróżniony Nagrodą Specjalną Jury festiwalu w Sienie. Za kolejny film pt. „Jakub” – otrzymał Główną Nagrodę Cinefondation na festiwalu w Cannes w 1998 r.

Współorganizatorem obchodów 800-lecia Miasta Piotrkowa Trybunalskiego jest Muzeum Historii Polski. Finansowego wsparcia udzieliło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
powrót